#thewavevlore

130
Media

Photos and videos #thewavevlore

Vera e Javës:
ZONA: Kádiz (Spanjë) #ES

Verë e ambalazhuar për 6 muaj në fuçi lisi francez dh ...

Oct 14, 2019

Vera e Javës: ZONA: Kádiz (Spanjë) #ES Verë e ambalazhuar për 6 muaj në fuçi lisi francez dhe amerikan. Vreshti: Vendndodhja: Jerez de la Frontera. Klima: Mesdheu me ndikime Atlantike. Mosha e vreshtit: Midis 9 dhe 13 vjet. ZHVILLIMI Përzgjedhja e grupimeve, vjelja manuale dhe çrregullimi i tyre. Macerimi para fermentimit dhe fillimi i fermentimit alkoolik me një shkop 20% në vazo prej druri dhe vazo për 10 ditë në një temperaturë të kontrolluar. Zbuloni pas macerimit postfermentues për 6 ditë dhe kapni mbi 30 përqind të lehjeve të mirë. NGJYRA: Nuancë vishnje qershie me luhatje në vjollcë Në nuhatjen e parë, ndihen aromat e vetë frutit të rrushit falë "plakjes" (boot fine) në të cilën ka qëndruar rrushi. Në të njëjtën kohë dhe ndërsa vera merr oksigjenohet (dekantim), fillon te ndihen aromat dhe shija elegante e frutave të zeza. Gjithmonë rekomandohet të oksigjenoni verën dhe ta lini të pushojë në gotë që të jetë në gjendje të shijoni pasurinë e plotë aromatike te saj. Emri "Margarito dhe Amapolo" ka vjen si fakt se në mes të vreshtit ka një prezencë të madhe të luleve të egra si margarita dhe lulekuqet. Santiago Jordi është në favor të rritjes së bimëve të egra në rrugët që mbeten midis hardhive si një mbulesë bimore, e cila do të sigurojë ushqyes, aromë dhe karakter. Margarito & Apmapolo është një verë autori e krijuar nga Santiago Jordi (president i shoqatës kombëtare të enologëve) #spanishwine #wine #redwine #santiagojordiwine #thewave #thewavevlore #vino #cádiz #spain #españa #margarito #amapolo

Ne i besojmë cilësinë e verërave tona vetëm më të mirëve. 
Përzgjedhjen më të mirë të v ...

Oct 10, 2019

Ne i besojmë cilësinë e verërave tona vetëm më të mirëve. Përzgjedhjen më të mirë të verërave italiane e gjeni vetëm në thewave_vlore Sepse jeta është shumë e shkurtër për të pirë verë mediokre. #vino #italia #primitivo #fiano #blaghe #sud #nord #italy #italianwine #viniitaliani #cantine #uva #rrush #winemaker #winelover #wine #verë #thewave #thewavevlore #albania #food #ristorate #restaurat

Ne jemi të lumtur që kemi krijuar bashkëpunimin me më të mirët. 
@erdinger.weissbrau 
#erdinge ...

Oct 9, 2019

Ne jemi të lumtur që kemi krijuar bashkëpunimin me më të mirët. erdinger.weissbrau #erdinger #erdingerbeer #beer #germanbeer #beerlovers #thewavevlore

E keni provuar hyrjen më të re? 
#tiramisu , thjesht unike dhe e papërsëritshme. 
Kremoze e plo ...

Oct 1, 2019

E keni provuar hyrjen më të re? #tiramisu , thjesht unike dhe e papërsëritshme. Kremoze e plotë shije. Kërkojeni çdo ditë në the_wave_official_vlore #thewave #thewavefood #thewavevlore #food #restaurant #dolci #sweet #embelsira #vlore #vlora #valona #instafood #instasweet #follow #share #autumnvibes🍁

C’è nel giorno un’ora serena che si potrebbe definire assenza di rumore, è l’ora serena del ...

Sep 13, 2019

C’è nel giorno un’ora serena che si potrebbe definire assenza di rumore, è l’ora serena del crepuscolo. E se si potesse mettere a tacere tutto il trambusto del mondo circostante sarebbe il momento in cui ci si diventa tutt'uno con la natura. #tramonto #mare #albania #vlore #valona #vlore #lungomare #sole #sea #sunset #love #thewave #thewavevlore #tripadvisor #tripadvisoralbania

Një ditë e mbarë dallon nga kafeja dhe mëngjesi që zgjedh për ta nisur atë.

Briosh të sapo ...

Sep 1, 2019

Një ditë e mbarë dallon nga kafeja dhe mëngjesi që zgjedh për ta nisur atë. Briosh të sapo dalē nga furri dhe cilësia e kafes Lavazza. the_wave_official_vlore #kafe #caffe #brioche #thewavevlore #vlora #albania #shqiperi #lungomare

Wine of the Day : Blange Arneis Ceretto. @cerettowinery 
Arneis "Blangè" nga Ceretto është një ...

Aug 30, 2019

Wine of the Day : Blange Arneis Ceretto. cerettowinery Arneis "Blangè" nga Ceretto është një verë e bardhë elegante dhe aromatike me një ngjyrë të verdhë në të kashtës. Ka një aromë të freskët dhe minerale me aroma që kujtojnë dardhën e pjekur dhe mollën jeshile. Në qiellzë është e butë, delikate, e freskët dhe e qëndrueshme. Është një verë delikate aromatike dhe e freskët, e përshtatshme për finger-food, aperitivët, makaronat dhe pjatat me bazë orizi me salca delikate. Freskia e kësaj vere i shkon përshtat mbrëmjeve të ngrohta në flladin e veror të kësaj periudhe. E gjeni në The WAVE, për të kënaqur shijen tuaj e të miqve. the_wave_official_vlore wine_spectator wine planetawinery winerylovers #wine #blanghe #blangearneis #piemonte #piemontewinery #vino #vinoitalia #italia #vlore #vlora #albania #valona #thewaveloungebarandrrstaurant #thewavevlore #share #follow

Collio është e vendosur midis Alpeve dhe Adriatikut, vreshtat gëzojnë flladin e vazhdueshëm, q ...

Aug 29, 2019

Collio është e vendosur midis Alpeve dhe Adriatikut, vreshtat gëzojnë flladin e vazhdueshëm, që kontribuon në pjekjen e ngadaltë. Ky Pinot Grigio mono-varietal (pra emri, "Mongris") rritet në tokat ranore, gëlqerore dhe argjilore të rajonit, të cilat janë gati të padepërtueshme për ujin, duke bërë që hardhitë të luftojnë për ushqim. Është një verë e bollshme, më shumë Pinot Gris sesa Pinot Grigio, që sjell aromën dhe ngjyrën e luleve të verdha, mjaltit të lehtë dhe lëkurës së mollës një verë e lezetshme e butë dhe me shije intense. Kërkojeni në The WAVE 🌊 për të shoqëruar mbrëmjet tuaja verore ose shoqëruar antipastat e djatherave dhe apo frutat. #mongris #pinotgrigio #marcofelluga #wine #whitewine #thewave #thewavevlore #wine #follow #albania #vlora #valona #vlore marcofelluga_russizsuperiore #collio

Hey, a e keni provuar menune e mengjesit ne The WAVE?
Nese Jo, atehere cfare pret?

Cdo dite prej h ...

Aug 29, 2019

Hey, a e keni provuar menune e mengjesit ne The WAVE? Nese Jo, atehere cfare pret? Cdo dite prej hapjes e deri ne oren 12:00 The WAVE Breakfast Menu per nje mengjes plot shije dhe energji. Omletat, Brioshet e sapo bere,toastet dhe lengjet e fresketa te frutave ju presin 🥐🍑🍊🍓🍇🍎🍏🥝🥑🥯🍔🍳 #breakfast #mengjes #thewavevlore #food #coffe #bar #colazione #fruits #frutta

Lucanica produkt historik i zones se Bazilikates por qe shpejt u kthye ne nje produkt i kontestuar ...

Aug 10, 2019

Lucanica produkt historik i zones se Bazilikates por qe shpejt u kthye ne nje produkt i kontestuar nga shume rajone e krahina te italise. ❤️ #food #restaurant #thewave #thewavevlore #albania #vlora #valona #brusketa #ristorante #lungomare #shqip #shqiperi #summer #menu #restaurantguru #tripadvisor #google #foodporn #instafood #lounge #bar #turism #turismo #mare #adriatico #ionio #ioniansea #salciccia #lucanica

Hello, 
We’re happy to inform that The Wave (Vlorë) has been awarded a Recommendation badge by Re ...

Aug 6, 2019

Hello, We’re happy to inform that The Wave (Vlorë) has been awarded a Recommendation badge by Restaurant Guru according to the visitors’ reviews! Cilesia dhe perkushtimi ndaj klientit jep frytet e veta edhe nje here. Pas Tripadvisor tashme eshte gjigandi Restaurant Guru qe na vlereson. #googlebusiness #restaurantguru2019 #google #business #quality #cilesi #thewave #thewavevlore #vlore #valona #albania #vlora #food #thebest #qualita #lounge #bar #bistro #restaurantguru restaurantguru

Menu e mëngjesit në @the_wave_official_vlore . 
E gjeni çdo ditë nga ora 07:00 në 12:00 për nj ...

Jul 24, 2019

Menu e mëngjesit në the_wave_official_vlore . E gjeni çdo ditë nga ora 07:00 në 12:00 për një mëngjes të plotë, të shëndetshëm e plotë shije. #breakfast #menu #food #thewavevlore #thewavefood #thewaverestaurant #theavelungomare #thewavelounge #thewavebar #vlora #vlore #albania #colazione #mengjes

It is well to remember that there are five reasons for drinking: the arrival of a friend, one’s pr ...

Jul 12, 2019

It is well to remember that there are five reasons for drinking: the arrival of a friend, one’s present or future thirst, the excellence of the cognac, or any other reason (W.C. Fields) #hennessy #cognac #thewavevlore #vlora #lungomare #albania #valona #bar #lounge

Pasta me fruta deti 🍤🍝🍻 #thewavevlore #food #pasta #beer #thewave #vlore ...

Jul 9, 2019

Pasta me fruta deti 🍤🍝🍻 #thewavevlore #food #pasta #beer #thewave #vlore

La vera fiorentina italiana

The art of kitchen :) #fiorentina #food #restaurant #bar #lounge #bistr ...

Jun 17, 2019

La vera fiorentina italiana The art of kitchen :) #fiorentina #food #restaurant #bar #lounge #bistro #winery #vlore #albania #thewave #thewavevlore #wine #follow

Langhe D.O.C. Arneis Blangè
Emërtimi: LANGHE D.O.C. Arneis 
Rajoni: Vezza d

Jun 14, 2019

Langhe D.O.C. Arneis Blangè Emërtimi: LANGHE D.O.C. Arneis Rajoni: Vezza d'Alba, Castagnito, Castellinaldo dhe Alba (Piemonte - Itali) Varieteti: 100% Arneis Viti i parë i prodhimit: 1985 Blangè është verë e bardhë piemonteze; një produkt që ka shënuar një epokë, duke revolucionarizuar prodhimtarinë e verës e dedikuar deri në atë kohë ekskluzivisht në përpunimin e varieteteve kokërr kuqe. Blangè kombinon aromën frutore dhe të mineraleve, një aromë e kalibruar me freski të cilat bashkëjetojnë në një të bardhë që krijuar për të sjellë kënaqësi dhe freski. #blange #piemonte #wine #winery #vlore #albania #thewave #thewavevlore #winelover #winetasting #winelovers #winebar #food #restaurant #lungomare #wines #winestagram #italy #italia

EMRI I PLOTË: Elena Walch Gewürztraminer

ZONA: Alto Adige (IT) DOC LLOJI: Gewurztraminer PËRMB ...

Jun 5, 2019

EMRI I PLOTË: Elena Walch Gewürztraminer ZONA: Alto Adige (IT) DOC LLOJI: Gewurztraminer PËRMBAJTJA ALKOOLIKE: 14% vol. Vjetërsia: 2015 REKOMANDOHET ME: aperitiv, Pesh dhe butak SIZE BOTTLE: 0.75 TEMPERATURA E SHËRBIMIT: 10-12 ° C AROMAT: një miks aromash frutore dhe lulesh mali, PËRSHKRIMI Gewürztraminer i Elena Walch është një nga eksponentët më të njohur të zhanrit të vet dhe që në mënyrë të përkryer përmbledh thelbin magjik dhe nordik të këtij varieteti rrushi të veçantë. Para fermentimit bëhet një zbutje 6-orëshe të lëkurave. Rrushi më pas shtypet butësisht dhe duhet t'i nënshtrohet procesit te zbardhjes dhe fermentohet në buciela çeliku në një temperaturë të kontrolluar prej 20 ° C. Vera përpunohet për disa muaj me radhë me majanë e saj në enë prej çeliku inoks. Elena Walch është një verë që përcjell gjithë bukurinë e Tirolit të Jugut me një ngjyrë të verdhë të shndritshme. Karakteristikat e kësaj vreshte janë reflektuar në aromën e saj intense, e cila varion nga petalet e trëndafili deri te lulet e lëndinave e maleve dhe erëzat malore. E sygjerojme në mbrëmjet relaksuese duke e shërbyer atë në një temperaturë prej 10-12 ° C. #elenawalch elena.walch gewuerzis #elenawalch #wine #whitewine #passion #vlora #vlore #albania #lungomare #thewavevlore #winlovers #sudtirol #altoadige #vino #vinobianco

Eventi i të Shtunës : 
Egzona Ademi Live Music. 
Enis Keta - Guitar
Theo Napoloni - Kayon
Prej or ...

Jun 5, 2019

Eventi i të Shtunës : Egzona Ademi Live Music. Enis Keta - Guitar Theo Napoloni - Kayon Prej orës 21:00 Rezervime: 0692966616 Suport: DJ Divino (ITA) 🇮🇹 L'evento del Sabato sera: Musica Live con Egzona Ademi Enis Keta - Guitar Theo Napoloni - Kayon A partire dalle 21:00 Prenotazioni: 0692966616 Supporto: DJ Divino (ENG) 🇺🇸Saturday Event: Live Music by Egzona Ademi Enis Keta - Guitar Theo Napoloni - Kayon Starts at 21:00 Reservations: 0692966616 Suport: DJ Divino egzonaademiofficial divino_dj the_wave_official_vlore enis.keta #livemusic #thewave #thewavevlore #musica #food #restaurant #bar #lounge #bistro #winery #cocktails #vlore #albania #lungomare #shqiperi #valona

Old Tom Hernö, gin-i më i mirë në botë për tre vite rresht, (2017-2018-2019) tashmë në @the_ ...

Jun 1, 2019

Old Tom Hernö, gin-i më i mirë në botë për tre vite rresht, (2017-2018-2019) tashmë në the_wave_official_vlore . Maçoku suedez pijedashës :) herno_official hon.hernoginalbania #hernö #sweden #swedish #swedish #gin #vlora #vlore #albania #lungomare #thewavevlore

E Shtuna vjen sëbashku me Marsela Çibukaj e shoqëruar nga DJ Divino në Mix për një mbrëmje un ...

May 29, 2019

E Shtuna vjen sëbashku me Marsela Çibukaj e shoqëruar nga DJ Divino në Mix për një mbrëmje unike plot melodi dhe ritëm. the_wave_official_vlore marselacibukaj divino_dj Rezervime: 0692966616 #livemusic #vlore #vlora #music #thewavevlore #thewave #lungomare #food #restaurant #drinks #coctail #beer #marselacibukaj #marselacibukajonstage #albania #bistro #gastronomy #bar #live #winery #saturday #follow #share #weekend

Gin i distiluar Bacûr merr shijen e tij unike prej gamës së gjerë të bimëve me të cilat prodh ...

May 28, 2019

Gin i distiluar Bacûr merr shijen e tij unike prej gamës së gjerë të bimëve me të cilat prodhohet, e të cilat mblidhen në Alpet e krahinës së #Veneto -s (IT): gjethet e manaferrave, gjethet dhe lëvozhgat e limonit lihen të fermentohen për një kohë të gjatë derisa të arrihet një distilim elegant, përzierje e pastër, me një aromë të dukshme të agrumeve, bimëve aromatike dhe erëzave. #bacur #drygin #italia #veneto #alpi #gusto #thewavevlore #albania the_wave_official_vlore #bar #style #quality #sense #gin

Mëngjeset kanē marrë një tjetër shije në @the_wave_official_vlore 
Provoni brioshët e bërë ...

May 23, 2019

Mëngjeset kanē marrë një tjetër shije në the_wave_official_vlore Provoni brioshët e bërë vetë, muffins, omletat dhe toastet. Shijojini me lëngjet e frutave bio për një mēngjes plot energji dhe shije. #restaurant #vloraalbania #vlora #vlore #thewavevlore #bistro #var #brekafast #healthybreakfast #toast #omlette #followforfollowback #sharethelove #albania #menu #sunny

Eventi i të Shtunës : Flamur Loka & Gega
Prej orës 21:00
Rezervime: 0692966616
Suport: DJ Divino
 ...

May 16, 2019

Eventi i të Shtunës : Flamur Loka & Gega Prej orës 21:00 Rezervime: 0692966616 Suport: DJ Divino (ITA) L'evento del Sabato sera: Musica Live con Flamur Loka & Gega A partire dalle 21:00 Prenotazioni: 0692966616 Supporto: DJ Divino (ENG) Saturday Event: Live Music by Flamur Loka & Gega Starts at 21:00 Reservations: 0692966616 Suport: DJ Divino the_wave_official_vlore #thewave #thewavevlore #vlore #vlora #albania #lungomare #restaurant #bar #valona #lounge #livemusic

Fileto Viçi në bllok shoqëruar me sallatë. 
#beef #carne #bistro #food #salade #thewave #thewave ...

May 9, 2019

Fileto Viçi në bllok shoqëruar me sallatë. #beef #carne #bistro #food #salade #thewave #thewavevlore #vlora #albania #shqip #lungomare

Gjithcka qe kerkoni rreth elektronikes.
Instalojme programe te ndryshme per biznese si: dyqane ushqi ...

May 3, 2019

Gjithcka qe kerkoni rreth elektronikes. Instalojme programe te ndryshme per biznese si: dyqane ushqimore, bare, lokale, markete, hotele, ristorante, zyra te ndryshme etj. Japim suportin e paisjeve qe ju nevojiten, dhe ju ofrojm trainim. Projektora dhe sisteme audio/video. Ofrojme kompjutera desktop, laptopa, dhe monitor Brand (Dell, Hp, Fujitsu, Lenovo, etj.) per design 3d ,si workstation ose gaming me cmime fantastike. Montojme sisteme sigurie per shtepine ose biznesin tuaj si: videosurvejim Dahua me qualitet deri ne 8 megapixel. Sisteme alarmi me lidhje ose wireless. Tek ne do te gjeni printer, toner, leter a4/a3, suport dhe shpejtesi. Pajisje të ndryshme elektronike, por edhe riparime të të gjitha llojeve ne lidhje me kte dege. . . #vlore #vlorealbania #vlore2018 #lungomarevlore #thewavevlore #karaburunvlore #properpizzavlore #vlorecounty #sainttropezvlore #visitvlore #thefactoryvlore #tiecollection_vlore #igersvlore #ajsbergvlore #rapavlore #adzmvlore #smileyouareinvlore #albaniavlore #pixelstudiovlore #wonderfulvlore #magicboutiquevlore #ballkonivlores #travelvlore #makinavlore #lirovlore #happyfeetvlore #electronicstorevlore #electronic #electronicstore #vlorë

The Wave drinks :) 🍸🍹 #thewave #thewavevlore #vlora #albania #vlore #valona 
#cocktails #cocta ...

May 2, 2019

The Wave drinks :) 🍸🍹 #thewave #thewavevlore #vlora #albania #vlore #valona #cocktails #coctails🍹

New: Oktapod i marinuar 🦑

#fish #food #restaurant #thewave #thewavevlore #vlora #albania #lungom ...

Apr 29, 2019

New: Oktapod i marinuar 🦑 #fish #food #restaurant #thewave #thewavevlore #vlora #albania #lungomare

We use cookies, just to track visits to our website, we store no personal details